Dobrev Klára a Demokratikus Koalíció politikusaival és aktivistáival, "Ők is áldozatok" feliratú, kitakart arcú gyerekeket ábrázoló transzparensekkel tiltakozott a Szőlő utcai pedofilbotrány ellen a Belügyminisztérium emblematikus épülete előtt.
A DK elnöke elmondta: Pintér Sándor belügyminisztert, rendőrségért felelős minisztert személyes felelősség terheli, hogy 10 éven keresztül szabadon garázdálkodhatott egy gazember, aki gyerekeket szállított, ha minden igaz, állami vezetőknek, az aberrált szexuális igényeik kielégítésére.
Hozzátette: Pintér Sándor alá tartozik a gyermekvédelmi szolgálat is, a rábízott állami gondozott gyerekeknek azonban védelem és biztonság helyett kizsákmányolás, abuzálás, és erőszak jutott osztályrészül. "Pintér Sándornak személyes felelőssége van abban, hogy idáig jutott ma Magyarországon a gyermekvédelem" - ismételte Dobrev Klára, aki ígéretet tett arra: nem fogja hagyni, hogy a Szőlő utcai botrány a következő hetekben, hónapokban elaludjon, "addig fog Pintér Sándor nyakára járni", amíg ki nem derül, kik azok az állami vezetők, akik kihasználták az állami gondozott gyerekeket.
"Nem tehetjük meg, hogy csöndben maradunk, és nem állunk ott, amikor gyerekeket bántanak. Nem hagyom békén Pintér Sándort, amíg nem derül ki, hogy kik azok, akik a Szőlő utcai rémtettekért felelősek állami vezetői szinten" - zárta sajtótájékoztatóját Dobrev Klára.
A tiltakozást a DK és Dobrev Klára Facebook-oldalán közvetítettük.
DK Sajtóiroda