Az Orbán-kormány a "magyar bankrendszer kiépítése" ürügyén sorozatban vásárol bankokat vagy banki résztulajdont az adófizetők pénzén, szakértők szerint jóval azok valós értékén felül. A takarékszövetkezetek többségét pedig egyszerűen államosította.
Nem sikerült azonban minden takarékszövetkezetet államosítani, tucatnyi el tudta ezt kerülni azzal, hogy bankká alakult. Ezek valamilyen ok folytán mind a Pintér Zoltán által alapított brókercég kapcsolatrendszerébe kerültek. Arról a Pintér Zoltánról van szó, aki a 2001-ben a Fidesz által kivételes körülmények között privatizált 12 állami gazdaság egyikének, a Békés megyei Hidasháti Zrt-nek is tulajdonosa lett, és aki a 33. leggazdagabb magyar. A brókercég az elmúlt héten tisztázatlan, de meglehetősen gyanús körülmények között csődbe ment és magával rántotta a volt takarékszövetkezetekből alakult bankokat is. Bár a cég állítólag 100 milliárd forintnyi pénzzel nem tud elszámolni, eddig egyetlen tulajdonost, vagy vezetőt sem gyanúsított meg az ügyészség, senkit sem vettek őrizetbe.
A Demokratikus Koalíció követeli, hogy alakuljon a Fidesztől független parlamenti vizsgálóbizottság, és vizsgálja ki, mi történt ezekben a bankokban, hová lett és kit gazdagít az eltűnt, irdatlan mennyiségű pénz.
Nagy-Huszein Tibor
Alelnök
Demokratikus Koalíció