Mit tudunk eddig a kínai koronavírus elleni vakcináról?
A magyar kormány láthatóan eldöntötte, hogy az Európai Gyógyszerügynökség által ellenőrizetlen, engedély nélküli, bizonytalan hatékonyságú, kivizsgálatlan, ismeretlen tartalmú és működésű kínai vakcinával akar tömegesen oltani Magyarországon.
A Demokratikus Koalíció online petíciót indított azért, hogy ne lehessen olyan kínai vakcinával oltani Magyarországon, amelyet nem engedélyezett az Európai Gyógyszerügynökség!
Írd alá a petíciónkat: https://bit.ly/kinaivakcina
Eközben az interneten és a hírekben megannyi kétes információ kering a magyar kormány által favorizált, az EU-ban nem engedélyezett kínai vakcinával kapcsolatban, valamint a Fidesz propagandagépezete is gőzerővel dolgozik a valós adatok elfedésén, elferdítésén.
Ezért mi összeszedtünk minden olyan hiteles információt, amit eddig tudhatunk a Sinopharm kínai gyógyszercég Covid-19 vakcinájával kapcsolatban.
A lista folyamatosan frissül.
Több mint 2 éve egy volt fidelitasos, egyben Habony Árpád miniszterelnöki tanácsadó korábbi titkára, Maurer Szemere ül az Országos Gyógyszerészeti- és Élelmiszer-egészségügyi Intézet tanácsadó testületében. Lehet fogadásokat kötni, hogy ő milyen döntést fog hozni a kínai vakcináról ezek után.
A Brazíliában tesztelt kínai vakcina 50%-os hatékonyságú, márpedig arra nehéz járványügyi stratégiát alapozni, hogy egy oltás vagy működik, vagy nem.
A kutatások szerint a magyarok mindössze 1%-a adatná be magának a kínai vakcinát, Magyarországon tehát messze ez a legelutasítottabb vakcina az összes közül. Ha az a cél, hogy a magyarok ne akarják beoltatni magukat, akkor a kormány nagyon jól halad, kár, hogy a járvány ettől még itt marad velünk.
A kormánytisztviselők elmondása szerint csütörtökön kötöttek megállapodást a Sinopharm-mal, így Magyarország lenne az első uniós ország, ami kínai Covid-19 vakcinát kap.
A Fosun sanghaji székhelyű gyógyszercég szerdán bejelentette, hogy százmillió dózis koronavírus elleni vakcina behozataláról kötött megállapodást a német BioNTech gyógyszergyártóval
Váratlanul lemondott a kínai állam tulajdonában lévő Sinopharm vakcinagyártó és gyógyszercég igazgatósági elnöke, Li Ziming, valamint a cégcsoport igazgatója, az ellenőrzési részleg első embere, Li Hui. A távozó vezetők személyes okokra hivatkoznak, de hogy ez alatt pontosan mit kell érteni, egyelőre nem tudni.
Peter Liese, orvos, német EP-képviselő, az Európai Néppárt EP képviselőcsoportjának szóvivője szerint: ‘A jelenlegi tudásunk birtokában tavaly nyilván több Pfizer–BioNTech vakcinát rendeltünk volna. De személyes meggyőződésem, hogy Orbán Viktor sem tudott volna jobb megállapodást kötni, mint az Európai Bizottság, sőt inkább rosszabbat.’
Orbán következőként a 60 év feletti krónikus betegeket említette, azonban Kínában a 18-59 közötti korosztályt oltják a Sinopharm készítményével, a hírek szerint az idősebbekre vonatkozó klinikai vizsgálati eredmények egyelőre nincsenek meg.
Miért nem nyilvánosak a készítmény tömeges tesztelésre vonatkozó adatai?
Duda Ernő, virológus: ‘A beoltott, elpusztított vírus ottmarad a szervezetben, és potenciálisan autoimmun folyamatokat képes kiváltani. Ez azt jelenti, hogy az elpusztított vírus később is kiválthat olyan immunválaszt, ami során a szervezet önmagát kezdi el támadni.’
‘Hiába halott vírusként teszik, akkor is benne van a vakcinában a vírus összes fehérjéje és nukleinsavja.’
Úgy tűnik, a döntés a gyorsaságot, nem pedig a biztonságot helyezte szem elé, ugyanis a kínai kormány ez idáig nem publikált dokumentumokat a 3. tesztelési fázisról.