Barion Pixel
Közös ellenzéki tüntetéssel fogjuk megmutatni, hogy Székesfehérvár nem lesz külföldi szennyvíziszap-lerakó!

Közös ellenzéki tüntetéssel fogjuk megmutatni, hogy Székesfehérvár nem lesz külföldi szennyvíziszap-lerakó!

2019.08.01.

Közös ellenzéki tüntetéssel fogjuk megmutatni, hogy Székesfehérvár nem lesz külföldi szennyvíziszap-lerakó!

 

Magyarország évente 41 ezer tonna külföldi szennyvíziszapot hoz be Horvátországból, ezt pedig a mi városunkba, Székesfehérvárra szállítják. Ezt ma minden fehérvári érzi, ha beleszippant a város levegőjébe, holott ehhez nem járultunk hozzá, erről minket soha, senki nem kérdezett meg. Hiába kezdeményeztem, hogy hozzák nyilvánosságra a mintavételi jegyzőkönyveket, hogy kiderüljön, valóban tisztított szennyvíziszapot hoznak-e a városba, ez a mai napig nem történt meg, nem tudjuk, hogy a szennyvíziszap-lerakó milyen egészségügyi kockázatot jelent. Ebbe sem fehérváriként, sem anyaként nem fogok belenyugodni.

A Demokratikus Koalíció azt követeli, hogy Székesfehérvár városvezetése tiltsa meg, hogy akár csak egyetlen kiló külföldi szennyvíziszapot is hozzanak a városba! Ezt a követelésünket jövő héten kedden, este 6 órától a városháza előtt is nyomatékosítani fogjuk egy tüntetésen. Székesfehérvár nem lesz külföldi szennyvíziszap-lerakó, sem a Fidesz, sem a polgármestere kedvéért! Ha pedig Cser-Palkovics András fideszes polgármester továbbra is azt állítja, hogy eddig nem tűnt fel neki a városunkba hurcolt több ezer tonna külföldi szennyvíziszap, akkor az az alkalmatlanságának a legegyértelműbb bizonyítéka.

 

 


Ráczné Földi Judit
önkormányzati képviselő
DK

RSS
Kapcsolódó politikusok