[caption id="attachment_565" align="alignleft" width="300"]
Horváth Jácint a DK önkormányzati képviselője[/caption]
Horváth Jácint, a Demokratikus Koalíció (DK) önkormányzati képviselője keddi sajtótájékoztatóján egy felbontott tanácsadói szerződésről, valamint a belváros-rekonstrukció második ütemének újból megjelent hirdetményéről szólt.
Elsőként azt jelentette be, hogy a város önkormányzata és a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár, Giró-Szász András által alapított vállalkozás, a Strategopolis Kft. felbontotta – visszamenőleges hatállyal január elsejéig – a szóbeli tanácsadásra vonatkozó vállalkozói szerződést.
- Így az általunk kezdetektől fogva kifogásolt szerződés nem kerül több mint 9 millió forintjába a helyi adófizetőknek – szögezte le Horváth Jácint, aki hozzátette: joggal merül fel a kérdés, hogy a két város – Nagykanizsa és Zalaegerszeg – nem egyeztetett megfelelően ez ügyben, és Kanizsa felelőtlenül gyorsan kötötte meg a szerződést.
- Vagy netán Zalaegerszeg felelős önkormányzatként járt el, és nem volt hajlandó egy ilyen kétes szerződés megkötésére? – tette fel a kérdést a képviselő.
Majd áttért arra, hogy múlt hét pénteken újra megjelent a városrekonstrukció 2. ütemének közbeszerzési hirdetménye, a tavaly őszi sikertelen kísérlet után. A kivitelezői pályázatok benyújtásának határideje pedig április elseje.
- A támogatásról szóló döntés 2013. október 7-én született meg. Azóta másfél év telt el, hogy a projekt megindult, és csak most jutott el ismét a városvezetés oda, hogy megjelenjen a kivitelezői közbeszerzés. Reméljük, az eljárás ezúttal eredményes lesz, ahogy a későbbiekben a kivitelezés, hiszen a város számára fontos és szükséges beruházásokról van szó – hangsúlyozta. Mint azt, hogy a város olyan helyzetbe kormányozta a projektet az elmúlt két év során, ami nagyon megnehezíti a megvalósítást.
- A kivitelezés megkezdését eredetileg tavaly tavaszra ígérte az akkori polgármester, Cseresnyés Péter. A projekt ennek folytán egy év késésben van, a kivitelezésre pusztán fél év maradt, a tervezett másfél év helyett. Mivel a leendő kivitelezőnek rövid idő alatt jelentős erőt kell egy helyre koncentrálnia és a projekt is a két évvel ezelőtti árakon lett kalkulálva, fennáll a veszély, hogy a pályázatban eredetileg tervezett költségvetés nem fedezi a beruházást. Így ez esetben is – csakúgy, mint az uszoda-felújítás vagy a ligetvárosi szociális rehabilitáció esetében – a városnak saját erőből vagy hitelből kell hozzátenni a projekthez. Amennyiben a kanizsai adófizetőkre ez a fejlesztés is jelentős többletköltséget ró, akkor az előző és a jelenlegi városvezetés felelőssége tetten érhető lesz a késedelem miatt – zárta mondandóját Horváth Jácint.
forrás:
kanizsaujsag.hu