Dr. Komáromi Zoltán részt vett a kalocsai önkormányzat testületi ülésén, amelyet a szülészeti és gyermekgyógyászati ellátás felfüggesztése miatt hívtak össze
Dr. Komáromi Zoltán, a DK országgyűlési képviselője egészségügyi árnyékminiszterként ellátogatott Kalocsára, hogy részt vegyen a kalocsai önkormányzat testületi ülésén, amelyet azért hívtak össze, mert egyetlen orvos felmondása miatt fel kellett függeszteni a helyi szülészeti és gyermekgyógyászati ellátást.
Komáromi Zoltán a kalocsai Városháza előtt tartott sajtótájékoztatóján arra emlékeztetett, hogy a kalocsai Szent Kereszt Kórházban nem működik a Csecsemő- és gyermekgyógyászati, és a Szülészet-nőgyógyászati osztály sem, emiatt ilyen ellátásokra Bajára vagy Kecskemétre lehet csak menni. A kialakult helyzet miatt a kalocsai városvezetés egy testületi ülést hívott össze, hogy megvizsgálja, tehet-e bármit az egészségügyi ellátás helyreállításáért. „Nem is lehetett kérdés, hogy egészségügyi árnyékminiszterként itt van a helyem ezen a testületi ülésen, mielőtt azonban belemennék, hogy ezen mi hangzott el, hadd jegyezzek meg valamit. Ez az egész helyzet azért alakult ki, mert felmondott egy orvos. Egyetlen orvos felmondása miatt zárt be két osztály, ez pedig azt jelenti, hogy ezek az osztályok már eddig is a működésképtelenség határán egyensúlyoztak” – fogalmazott az árnyékminiszter.
„Az Árnyékkormány szerint mára az egész országban veszélyben vannak a kórházi osztályok és a szakrendelések, sok helyen egyetlen orvos felmondása is ellehetetlenítené az ellátást. Az elmúlt 12 év tönkretette a teljes magyar egészségügyet, és ami megtörtént már az ország számos pontján és történik most Kalocsán, az megtörténhet mindenütt az országban, beleértve a Fővárost is. Ezen a helyzeten a kormány által belengetett egészségügyi átalakítás csak rontani fog, és felgyorsíthatja az orvosok felmondását, a kórházi osztályok bezárását” – jelentette Komáromi Zoltán.
A DK képviselője a sajtótájékoztatón beszámolt arról, hogy Gondos Miklós, a Kecskeméti megyei Kórház főigazgatójának tájékoztatása szerint egy kecskeméti újszülött és gyermekszakorvos december elsejétől elvállalta a kalocsai gyerekosztály vezetését. „Egy orvos nem megoldás, egy biztonságos kórházi osztályhoz kell legalább három szakorvos és egy szakorvos-jelölt, csak ekkor tudják az ügyeletet biztosítani” – hívta fel a figyelmet Komáromi Zoltán arra, hogy a helyzet átmenetileg megoldódott, de reméli, hogy a kalocsai képviselőtestület ezután komolyan veszi a kérdést, és kitalál egy olyan konstrukciót, amivel Kalocsához tudják kötni a fiatal itt dolgozó orvosokat, hogy a szülészet és a gyermekosztály fennmaradhasson. Komáromi hozzátette: a kormány nem ezt preferálja, most is a szakrendelők államosításán dolgozik, az Árnyékkormány szerint viszont a belengetett egészségügyi átalakítás csak rontani fog a helyzeten, ezért az Árnyékkormány azt javasolja, hogy az önkormányzatokat, betegszervezeteket, szakmai kamarákat és ágazati szakszervezeteket vonják be a kormányzati döntésekbe.